woolash reviews
تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
rashedeh
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
آرشيو
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :rashedeh
تاريخ: ۱۷ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۱:۴۱

جعاله تعهدي است كه به واسطه آن كسي به ديگري بابت كاري كه انجام داده است دستمزد و اجرت مي پردازد . جعاله حاصل تركيب درخواست جاعل ، قبول عامل و مبلغ جُعل ايجاد شده است . عامل هميشه فرد مشخصي نيست . به نقل از سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، اينكه عامل چه فرد يا افرادي باشد باعث بوجود آمدن انواع جعاله مي شود . جعاله به دو دسته عام و خاص تقسيم مي شود . جعاله عام همان است كه اكثر ما با آن در آگهي ها مي بينيم . كسي با انتشار آگهي اي درخواست كاري را به عموم اعلام مي كند  اما در جعاله خاص ، جاعل از فرد خاصي در خواست انجام كاري را مي كند  . براي مطالعه بيشتر درباره انواع جعاله روي لينك زير كليك كنيد:


www.heyvalaw.com/web/articles/view/307/انواع-جعاله.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :rashedeh
تاريخ: ۱۶ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۲۷:۴۷

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، در عالم حقوق به كسي كه بدون دخالت مستقيم و تنها به صورت غير مستقيم در وقوع جرم اثر مي گذار ، معاون جرم مي گويند . معاونت در جرم مصاديق مختلفي دارد مثل ترغيب ، تهديد ، تطميع ، يا تحريك به ارتكاب جرم كند يا با دسيسه يا فريب يا سوء استفاده از قدرت ، موجب وقوع جرم گردد . يا هر كس وسايل ارتكاب جرم را بسازد يا تهيه كند يا نحوه انجام جرم را به مرتكب ارائه كند ، معاون در جرم خواهد بود . البته اين مصاديق حصري نيستند . براي مطالعه بيشتر درباره معاونت در جرم روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/303/معاونت-در-جرم-و-معاون-جرم-.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :rashedeh
تاريخ: ۱۶ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۱۹:۴۴

يكي از مهمترين حقوق مالي زن به موجب عقد نكاح ، مهريه است . اما به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، در برخي شرايط مهريه زن نصف مي شود . اين حكم در صورتي است كه طلاق قبل از وقوع رابطه زناشويي اتفاق بيفتد . به عبارت ديگر ، مهريه دختر باكره نصف مي شود . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه مهريه دختر باكره چقدر است بر روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/296/مهريه-دختر-باكره.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :rashedeh
تاريخ: ۱۵ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۹:۴۸

زماني كه زوجين تصميم به جدايي مي گيرند ، مسئله حضانت فرزندان تبديل به موضوعي مهم در روابط ميان آنها مي شود . به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، مسئله حضانت فرزند در طلاق توافقي بايد با توافق ميان طرفين انجام گيرد . به عبارت ديگر ، در طلاق توافقي تعيين دارنده حق حضانت با توافق ميان زوجين انجام مي شود و علي الاصول دادگاه در تعيين آن دخالتي ندارد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد حق حضانت در طلاق توافقي بر روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/294/حضانت-فرزند-در-طلاق-توافقي.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :rashedeh
تاريخ: ۱۵ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۳:۱۰

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا، جرم يك عمل غير قانوني است كه مخل نظم جامعه است و باعث وارد شدن خسارت و صدمه به ديگران است . در قانون براي جرم انواع مختلفي در نظر گرفته شده است . يكي از انواع جرم ، جرم عمدي است . اين تقسيم بندي با توجه به قصد و نيت مرتكب در ورود جرم ايجاد شده است . موارد جرم عمدي در قانون از قرار زير است :

1- هرگاه مرتكب عمدا كاري انجام دهد كه باعث وقوع جنايت شود ، 

2- هرگاه مرتكب عمدا كاري انجام دهد كه باعث وقوع جنايت شود ، 

3- گاهي عملي كه مرتكب انجام مي دهد ، اصولا باعث وقوع جنايت نمي شود و افراد متعارف و عادي ازآن آسيبي نمي بينند اما شرايط قرباني به گونه اي است كه عمل مرتكب باعث ورود صدمه و وقوع جنايت نسبت به او مي شود .  در اين موارد جرم رخ داده در دسته جرائم عمدي خواهد بود . براي مطالعه بيشتر درباره جرم عمدي روي لينك زير كليك كنيد :www.heyvalaw.com/web/articles/view/301/جرم-عمدي-.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :rashedeh
تاريخ: ۱۳ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۹:۳۲

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا، كسي كه قاضي براي او حكم ديه صادر كرده است ، بايد در مهلت قانوني پرداخت ديه ، آن را دريافت كند . اما چه كسي مسئول پرداخت ديه است ؟ طبق قانون در شرايط متفاوت سه نفر مسئول پرداخت ديه هستند : اول مرتكب ، دوم عاقله و سوم بيت المال . 

1- مرتكب :  : ديه جنايت عمدي و شبه عمدي بر عهده خود مرتكب است  . بنابراين با توجه به اين ماده اولين مسئول پرداخت ديه ، خود مرتكب است . 

2- عاقله : عاقله در صورتي مسئوليت پرداخت ديه را دارد كه عاقل و بالغ باشد ، تمكن مالي داشته باشد و نسبتش با مرتكب مشروع باشد . در اين مورد فرقي بين ديه قتل و ديه اعضاي بدن وجود ندارد . 

3- بيت المال : آخرين فرد از افراد مسئول در پرداخت ديه ، بيت المال است كه در صورتي كه مرتكب داراي عاقله نباشد يا عاقله او به دليل عدم تمكن مالي نتواند ديه را در مهلت مقرر بپردازد ، ديه توسط مرتكب و در صورت عدم تمكن از بيت المال پرداخت مي شود . براي مطالعه بيشتر درباره مسئول پرداخت ديه كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/295/مسئول-پرداخت-ديه.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :rashedeh
تاريخ: ۱۳ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۰:۳۲

بر اساس قانون ، در حال حاضر ابلاغ ديگر به شكل فيزيكي و بر روي برگه هاي مخصوص انجام نمي شود و به جاي آن ، قوه قضاييه اقدام به طراحي سايت ابلاغ قضايي الكترونيكي نموده كه به آن سايت ثنا هم گفته مي شود . به استناد سايت آيين دادرسي دينا ، براي استفاده از سايت ابلاغ قضايي بايد به سامانه خدمات الكترونيك قضايي مراجعه كرده و تمامي امور مربوط به ابلاغ ، اعم از مشاهده و پيگيري آن را در اين سامانه انجام بدهيد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه سايت ابلاغ قضايي چيست بر روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/291/سايت-ابلاغ-قضايي.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :rashedeh
تاريخ: ۱۲ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۰۲:۳۰

در قانون به خراشيدگي ، حارصه گفته مي شود . به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، ديه خراشيدگي پوست صورت در صورتي كه باعث جاري شدن خون شود ، يك صدم ديه كامل است . براي تعيين ديه خراشيدگي پوست بدن به يك مورد بايد توجه شود ؛ به اين ترتيب كه اگر براي آن عضو ديه تعيين شده باشد ، ديه خراشيدگي به نسبت آن عضو مشخص خواهد شد اما اگر براي آن عضو ديه تعيين نشده باشد، ديه بر اساس ارش تعيين خواهد شد . براي مطالعه بيشتر درباره ديه خراشيدگي پوست روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/293/ديه-خراشيدگي-صورت-و-بدن-.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :rashedeh
تاريخ: ۱۲ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۴۸:۲۹

يكي از حقوقي كه به موجب طلاق به زن تعلق مي گيرد ، اجرت المثل ايام زناشويي است . به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، از جمله شرايط دريافت اجرت المثل ايام زناشويي آن است كه طلاق نبايد به درخواست زن باشد . بلكه مرد خواهان طلاق دادن زن خود باشد . همچنين ، اگر مرد خواهان طلاق دادن زن خود است ، اين طلاق دادن نبايد به علت تخلف زن از وظايف زناشويي باشد، زوجه كارهايي را انجام داده باشد كه شرعا بر عهده وي نبوده است ، زن بايد اين كارها را به دستور زوج انجام داده باشد ، زن بايد با قصد عدم تبرع اين امور را انجام داده باشد . براي مشاهده شرايط تعلق اجرت المثل بر روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/290/شرايط-دريافت-اجرت-المثل-ايام-زوجيت.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :rashedeh
تاريخ: ۱۱ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۱۱:۱۹

به استناد سايت مشاوره كيفري دينا ، قطع نخاع كامل به اين صورت است كه نخاع از پس گردن قطع شود ، در اين حالت تمام اعضاي بدن انسان فلج مي شود اما فرد زنده است .  بر اساس قانون مجازات اسلامي ديه قطع نخاع ، ديه كامل است . اما اگر بخشي از نخاع آسيب ببيند ، ديه قطع بخشي از نخاع بر اساس همان قسمت تعيين مي شود ،  مثلا طول نخاع به طور ميانگين 40 سانتي متر است حال اگر 10 سانتي متر از نخاع كسي با ضربه فرد ديگري از بين برود ، ديه بر اساس طول كل نخاع به نسبت قسمت آسيب ديده مشخص مي شود . هم چنين هرگاه قطع نخاع موجب عيب عضو ديگر شود ، حسب مورد ديه يا ارش آن عضو بر ديه نخاع افزوده مي شود . براي مطالعه بيشتر درباره نرخ ديه نخاع روي لينك زير كليك كنيد :www.heyvalaw.com/web/articles/view/289/ديه-قطع-نخاع.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ]