woolash reviews
تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
rashedeh
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
آرشيو
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :rashedeh
تاريخ: ۲۹ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۲:۰۱

به نقل از مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، در ماده  795 قانون مدني تعريف عقد هبه آمده است . بر اساس اين ماده عقد هبه عقدي است كه به موجب آن ، يك نفر مالي را به رايگان به شخص ديگري تمليك مي كند . در واقع عقد هبه عبارت است از اينكه يك نفربه طور مجاني و رايگان مالي را به كسي مي بخشد و در عوض چيزي دريافت نمي كند .بر اساس مقررات قانوني عقد هبه در صورتي به طور صحيح واقع مي شود كه متهب يا كسي كه مال به او منتقل شده است ، عين موهوبه را قبض كند . قبض كردن يعني اينكه مال را دريافت كند و به تصرف خودش درآورد . بر همين اساس ، عقد هبه در صورتي صحيح واقع شده است كه مال به دست گيرنده برسد ؛اركان عقد هبه عبارت است از واهب ، متهب و عين موهوبه ؛ براي مطالعه بيشتر درباره عقد هبه روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/383/عقد-هبه-چيست.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :rashedeh
تاريخ: ۲۷ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۴۴:۵۶

به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، اقرار يكي از ادله اثبا دعوي در امور كيفري است . درباره اعتبار اقرار در امور كيفري در قانون مجازات اسلامي آمده است كه  : " اقرار عبارت است از اخبار شخص به ارتكاب جرم از جانب خود " . براي اينكه اقرار در يك دعوي كيفري پذيرفته شود بايد شرايط به خصوصي را داشته باشد . از جمله شرايط اقرار در دعاوي كيفري اين است كه به وضوح و  با اراده آزاد  از طرف خود مرتكب در دادگاه و نزد قاضي بيان شود . وقتي متهم اقرار مي كند ديگر نياز به هيچ سند و مدرك ديگري نيست . براي مطالعه بيشتر درباره اقرار در امور كيفري روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/380/اعتبار-اقرار-در-امور-كيفري-و-شرايط-آن-.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :rashedeh
تاريخ: ۲۷ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۳۸:۱۸

يكي از وظايفي كه زن در مقابل شوهر دارد ، تمكين مي باشد كه در مقابل ، به وي حق نفقه تعلق مي گيرد . اما سوالي كه مطرح مي شود آن است كه آيا عدم تمكين زن مجازات دارد ؟ به عبارت ديگر ، مجازات عدم تمكين زن چيست ؟ به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، در قانون مجازات عدم تمكين زن تعيين نشده است ؛ چرا كه عدم تمكين جرم محسوب نمي شود . البته ، عدم تمكين آثاري به بار مي آورد ؛ مانند اينكه مرد مي تواند اجازهازدواج مجدد از دادگاه گرفته و نفقه اي هم به زن تعلق نمي گيرد . براي مشاهده مجازات عدم تمكين زن بر روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/372/مجازات-عدم-تمكين-زن.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :rashedeh
تاريخ: ۲۶ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۸:۱۸

يكي از مهمترين موضوعاتي كه به هنگام طلاق والدين مطرح مي شود ، حضانت فرزند مشترك مي باشد . اما قبل از آن نيز ، مثلا به هنگام اختلاف زوجين ممكن است اين موضوع مطرح شود . به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، حضانت فرزندان قبل از طلاق به طور كلي در قانون تعيين شده است كه بر اساس آن ، تا سن هفت سالگي حضانت به عهده مادر است و بعد از آن تا رسيدن به سن بلوغ ، با پدر خواهد بود . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه حضانت فرزند قبل از طلاق با كيست بر روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/376/حضانت-فرزند-قبل-از-طلاق.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :rashedeh
تاريخ: ۲۶ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۲:۳۱

شوراي حل اختلاف يك مرجع قضايي است كه براي رسيدگي يه دعاوي با سقف مشخص ايجاد شده است . به نقل از سايت آشنايي با مراجع دادگستري دينا ، افرادي كه در اين سامانه اقدام به اقامه دعوي مي كنند ، از طريق ابلاغيه هاي شوراي حل اختلاف از جريان رسيدگي مطلع خواهند شد . براي مثال ارسال اولين ابلاغيه در شورا و دادگاه ها مربوط به ابلاغيه اي است كه براي خوانده صادر مي شود و به او اطلاع داده مي شود كه از او شكايتي ثبت شده است .امروزه اين ابلاغيه ها به صورت الكترونيكي صورت مي گيرند . ابلاغيه الكترونيكي شوراي حل اختلاف در سامانه ثتا قرار دارند . براي مطالعه بيشتر درباره ابلاغيه شورا روي لينك زير كليك كنيد :www.heyvalaw.com/web/articles/view/375/ابلاغيه-الكترونيكي-شوراي-حل-اختلاف.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :rashedeh
تاريخ: ۲۵ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۰۷:۵۸

بر اساس قانون مدني ، نفقه فرزند شامل مواردي مانند مسكن ، البسه ، غذا و اثاثيه به قدر برطرف كردن نياز مي باشد . به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا تعيين ميزان نفقه فرزند دختر توسط كارشناس نفقه دادگاه انجام مي شود و مبلغ ثابت و شخصي ندارد . همچنين ، عدم پرداخت نفقه فرزند ضمانت اجرا هم دارد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد ميزان نفقه فرزند دختر در سال 97 بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :rashedeh
تاريخ: ۲۴ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۲۱:۳۴

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، جرايم مرتبط با مواد مخدر در سال هاي اخير رواج زيادي يافته است . قانون براي افرادي كه مواد مخدر از قبيل بنگ ،  چرس ، گراس ، ترياك ، شيره ، سوخته و تفاله ترياك را صادر ، وارد ، ارسال يا حمل كند ، بر اساس وزن آن مجازات تعيين كرده است . مجازات حمل مواد مخدر در قانون مبارزه با مواد مخدر بر اساس مقدار حجم مواد مخدر مشخص شده است . براي مثال براي جرم حمل مواد مخدر به ميزان  يك تا پنجاه گرم ، مجازات تا سه ميليون ريال جريمه نقدي و تا پنجاه ضربه شلاق در نظر گرفت شده است . براي مطالعه بيشتر درباره مجازات حمل كردن مواد مخدر روي لينك زير كليك كنيد :www.heyvalaw.com/web/articles/view/344/مجازات-حمل-مواد-مخدر.html

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :rashedeh
تاريخ: ۲۴ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۱۸:۳۷

به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، يكي از ادله اثبات دعوي ، چه در امور حقوقي و چه در امور كيفري ، شهادت شاهد يا مطلعين است . اما شرايط تحقيق از شاهد يا مطلع چگونه است ؟  طبق قانون آيين دادرسي اولا كه تحقيق از شاهد يا مطلع بايد به صورت غير علني باشد . ماده 206قانون آيين دادرسي كيفري مصوب سال 92 در اين باره مي گويد كه : " تحقيق و بازجويي از شهود و مطلعان ، قبل از رسيدگي در دادگاه غير علني است " . دومين موردي كه درباره نحوه تحقيق از شاهدان و مطلعان بايد در نظر گرفت اين است كه تحقيق از هر يك از شاهدان و مطلعان بايد به صورت انفرادي صورت بگيرد . براي مطالعه بيشتر درباره تحقيق از شاهد و مطلعان روي لينك زير كليك كنيد :
 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/366/نحوه-تحقيق-از-شهود-يا-مطلعين-.html


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :rashedeh
تاريخ: ۲۴ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۱۵:۳۸

بر اساس قانون مدني ، هر شخصي مي تواند حين عقد ازدواج شروطي ضمن عقد را درج كند و ديگري با امضاي آنها بدان متعهد شود . عقد نكاح نيز از اين امر مستثني نيست . به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، از سال 1360 به بعد ، در قباله هاي ازدواج شروطي درج شده است كه زوجين با امضاي آنها به آن شروط متعهد مي شوند كه به نوعي جزء شروط عقدنامه محسوب مي شوند . علاوه بر اين شروط ، خود زوجين هم مي توانند با توافق با يكديگر شروطي را ضمن عقد درج كنند . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه شروط ضمن عقد مندرج در سند ازدواج كدامند بر روي لينك زير كليك كنيد :
www.heyvalaw.com/web/articles/view/370/شروط-ضمن-عقد-مندرج-در-سند-ازدواج.html

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :rashedeh
تاريخ: ۲۳ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۵:۱۳

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، قتل انواع مختلفي دارد . نوع قتل در مجازات او هم تاثير خواهد داشت . اثبات قتل با دلايل مشخصي صورت مي گيرد . اولين ادله اثبات قتل ، اين است كه خود قاتل به قتل اقرار كند . دومين راه اثبات قتل ، اين است شاهداني كه شرايط قانوني دارند ، شهادت بدهند . سومين روش ثابت كردن قتل ، قسامه است به اين ترتيب كه براي اثبات قتل از طريق قسامه ، اگر ولي دم مقتول ادعا كنند كه الف ، قاتل است ولي شاهد و سندي براي اين ادعا نداشته باشند ، بايد 50 بار در دادگاه قسم بخورد كه الف قاتل است . در صورتي هم كه دلايل ديگري وجود داشته باشد كه باعث شود قاضي به رخ دادن قتل پي ببرد ، وقوع قتل ثابت مي شود . براي مطالعه بيشتر درباره ادله اثبات قتلروي لينك زير كليك كنيد :www.heyvalaw.com/web/articles/view/338/ادله-اثبات-قتل.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ]